Zirkonyum diş tedavi uygulamasında İstadental Diş Merkezi olarak tecrübeli, uzman ve donanımlı hekimlerimizle en son teknolojik cihazlar kullanarak hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Tercih edilme nedenimiz, uzun vadeli ve kaliteli tedavilerimizle doğru orantılıdır.

Zirkonyum Diş Tedavisi Nedir?

zirkonyum diş kaplama

Son yıllarda Ağız ve Diş Sağlığı konusunda teknolojik gelişmelerle birlikte tedaviler hem daha kısa sürede yapılmakta,  hem de hasta beklentisini fazlasıyla karşılamaktadır.  Zirkonyum kaplama tedavisi ve daha fazlası İstadental diş yapılmaktadır.  Bunlardan bir tanesi de zirkonyum dişlerin kaplanmasıdır. Zirkonyum, diş uygulamalarında kullanılan gri renkte bir maddedir. Bu madde son derece dayanıklı bir metaldir. Zirkonyum maddesi özel işlemlerden geçirilerek, üst kısmına seramik kaplanarak renginin beyaz olması sağlanıyor. Bu uygulama diş kaplamalarında son derece avantaj sağlamaktadır.  Bu işlem özel olarak madeni fırınlarda Zirkonyum içeriğine sahip bir Seramik elde edilerek çalışılmaktadır.

Zirkonyummaddesi ışığın geçirgenliğini diğer tedavilere göre biraz daha fazla geçirmektedir.  Bundan dolayı diş etlerinde istenmeyen görüntü, morarmalar oluşmamaktadır. Dişlerde matlaşma yaşanmadan en orijinal haline yakın bir görüntü elde edilmektedir.  Bu görüntü de bizim ve hastalarımız açısından estetik bir çalışmayla yapılmaktadır.  Diş etleri ile uyumlu olması sebebiyle, özellikle hastalar tarafından da en fazla tercih edilme nedeni olmaktadır.  İstadental diş merkezi olarak Ağız ve Diş Sağlığı konusunda, en son gelişmiş tedavi metotlarını uygulayarak bütün geniş ve tecrübeli uzman hekim kadrosuyla sağlıklı ve estetik bir tedavi gerçekleştirmekteyiz.

Zirkonyum Diş Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

İstadental firması olarak Zirkonyum kaplama konusunda,  kendisini fazlasıyla kanıtlamış geniş uzman ve tecrübeli hekim kadrosuyla en son çıkan teknolojik araçlar kullanarak diş tedavilerinizi yapmaktayız.  Tedaviye başlamadan önce bizimle iletişime geçerek, ön muayene yaptırmanız tedavi konusunda bilgilenmeniz en doğru yöntemlerden biridir. Tedavinin nasıl yapılacağı, neler kullanacağımız hangi tedavinin uygun olacağı konusunda konuşarak karar vermek gerekmektedir.  Zirkonyum kaplama öncesinde yapılan ilk muayenede hastanın röntgeni çekilerek,  ağız içinin ve çene yapısını ne durumda olduğu tetkiklerle kontrol edilmektedir.  Ardından alınan ölçüler sonucunda materyaller laboratuvarda üretilir ve kaplamanın yapılacağı dişler Uzman Diş Hekimi tarafından belirlenen ölçülerde inceltilerek kaplanır. Bu işlemlerin tamamı uzman hekimlerimiz tarafından en estetik biçimde, yüzünüze uygun bir görünüm verilerek Zirkonyum kaplama tedavisi tamamlanır. Zirkonyum kaplama tedavisi için İstadental diş klinik merkezimizi arayarak ön muayene için randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama fiyatları öncelikle hasta ve hekim tarafından ilk muayene sonucunda kararlaştırılır.  Her hastanın ağız yapısı ve uygulanacak olan işlemler hastaya göre farklılıklar göstermektedir. Zirkonyum kaplama tekniği diğer diş tedavilerinden daha farklıdır.  Kullanılan maddeler ve materyaller, kullanılacak Zirkonyum metalinin kalitesi uzun ömürlü bir tedavi için son derece önemlidir. İstadental diş merkezi olarak, son derece kaliteli ve kabul görmüş markalarda malzeme kullanmaktayız.  Ancak buna rağmen hastalarımıza uyguladığımız fiyat mümkün olduğu kadar ekonomik fiyatlardır.  İstadental diş merkezi olarak bizler, uyguladığımız tedavilerle hastalarımızın referansı olarak bu sektörde işimizi yapmaktayız.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Neden Tercih Edilmektedir?

Zirkonyum dişlerin kaplanması tedavisi yeni nesil bir tedavi biçimidir.  Bu tedavi teknoloji ile birlikte yapılmaktadır.  Eskiden diş kaplamasında kullanılan porselen kaplamalar artık tercih edilmemektedir.  Zirkonyum diş kaplama tedavisi yalnızca uzun ömürlü bir tedavi değil,  aynı zamanda estetik kaygıları ortadan kaldıran son derece şık bir görüntü oluşturan tedavidir.  Bu nedenle hastaların en fazla tercih ettiği diş kaplama tedavisidir.  Zirkonyumda kaplama da diş renginde oluşabilecek kararma, morarma diş etinde oluşacak herhangi bir olumsuz görüntü Zirkonyum kaplamasında kesinlikle olmamaktadır.  Tek tek dişlere uygulanabildiği gibi köprü biçiminde de uygulanmaktadır.  Zirkonyum diş kaplama tedavisi sağlık açısından da estetik açıdan da son zamanlarda yapılan en sağlıklı diş uygulamasıdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?

İstadental diş merkezimizde Zirkonyum diş kaplama tedavisi,  tedavinin başlamasından sonuna kadar bilgisayarlı teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.  Önceleri yaklaşık 10-15 gün süren tedavi,  şimdi çok daha kısa sürede yapılmaktadır.  Artık eski uygulamalar, silikonla ölçü almalar yeni nesil diş tedavilerinde kullanılmamaktadır.  Ölçüler eskisi gibi değil dijital olarak çok hassas bir biçimde alınarak hazırlanmaktadır.  Dolayısıyla tedavinin uzun ömürlü olması ve hata riskini de en aza indirmesi açısından kısa sürede ve sağlıklı bir tedavi yapılmaktadır.

Zirkonyum Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Zirkonyum tedavisi eski diş tedavi yöntemlerini tamamen geride bırakmıştır.  Eski sistem tedavide sık sık yaşanan problemler şimdi zirkonyum diş kaplama uygulamasında kesinlikle yaşanmamaktadır.  Ayrıca Zirkonyum tedavisinde kaplamanın içine yerleştirilen metal gri madde özel işlemler sonucunda seramik bir yapıya dönüştürülmektedir.  En son yeni nesil teknik kullanılarak yapıldığından,  diş etindeki renk değişikliği kesinlikle yaşanmamaktadır.  Ağız içi dokusu ile tam uyumlu olan tedavi sayesinde dişler çok uzun ömürlü tedavi edilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisinin Ayrıntıları

Diş kaplama tedavisi dişlerin üzerinde oluşan erozyon ve yıpranmanın diş çürüğü veya dişlerde deformasyon oluşması sonucunda uygulanan tedavilerdir.  Dişlerin eksik olması durumunda veya dişlerin deformasyona uğraması durumunda tercih edilir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi en son teknolojik gelişmeler sonucunda uygulanan bir yöntemle yapılmaktadır. İstadental diş merkezimizde bütün diş tedavileri en son teknolojik donanımlar kullanılarak yapılmaktadır.  Dişinizle ilgili gerek sağlık gerekse estetik açıdan kaygılarınız varsa ve uzun ömürlü,  sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız mutlaka kaplama tedavisinde Zirkonyum kaplamayı tercih etmeniz gerekmektedir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi 3 aşamada yapılmaktadır.  Öncelikle en alt kısma Metal altyapılı porselen diş kaplanmaktadır.

Zirkonyum kaplama,  metal özelliği olan maddenin seramik bir uygulamaya dönüştürülerek hazırlanmasıdır. . Dolayısıyla Porselenin beyazlığı,  orijinal dişlerin üzerine kaplandığında herhangi bir renk değişikliği hiçbir zaman yaşanmıyor.  Zirkonyum kaplama uygulaması her bir diş için teker teker hazırlanarak tasarlanmaktadır.  İstadental diş merkezi olarak en son kalite materyal ve malzeme kullanmaktayız.  Bununla birlikte dişler uzun ömürlü ve sağlıklı bir yapıya dönüşürken aynı zamanda doğal görüntüsüyle estetik Bir görselliği de birlikte sağlanmış oluyor.  Zirkonyum kaplama tedavisi hem estetik bir tedavi hem de diş sağlığı açıda açısından en iyi yöntemlerden biridir.  Diş estetiği konusunda Zirkonyum kullanımı artık çok ileri teknolojiler kullanılarak yapıldığından aynı anda estetik tasarımı da birlikte hazırlanıp uygulanmaktadır.

Neden Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Diş tedavisinde kaplama yapılması gereken bir rahatsızlığınız varsa Zirkonyum kaplama tedavisi çok büyük avantajlar sağlamaktadır Öncelikle;

  • Zirkonyum diş kaplama son yıllarda diş hekimliği sektöründe tercih edilen en doğal ve gerçek dişlere en yakın görüntü oluşturan bir tedavi tekniğidir. Özellikle estetik kaygılardan yola çıkıldığında zirkonyum kaplama doğal ve estetik bir görüntü ortaya koymaktadır.
  • Bu kaplama tedavisi dijital ortamda tasarlanarak gerçekleştirilir.  Uygulama sırasında ve sonrasında Seramik komponentler kesinlikle çıkma düşme veya kayma riski taşımadığı için uzun ömürlü bir tedavidir.
  • Bu uygulama özellikle metal alerjisi olan kişilerde son derece güvenli ve sağlıklı bir tedavidir. Dişlerin içinde metal bulunmadığı için alerji reaksiyonu oluşma olasılığı kesinlikle bulunmamaktadır. Bu durumda Zirkonyum kaplama tercih edilmesi böylesine hassasiyeti olan hastalarda son derece önemlidir.
  • Zirkonyum kaplama tedavisinde kullanılan materyallerin tamamı son derece güçlü ve dayanıklı maddelerden oluşmaktadır. Kullanım süresi de oldukça yüksek ve insanların son derece memnun kaldığı bir tedavidir.  Tedavi sonrasında oldukça dayanıklı olan bir diş yapısına sahip olma şansınız olacaktır. Bu açıdan da Zirkonyum kaplama tedavisi son derece başarılı bir tedavidir.

Artık günümüzde pek çok hasta tarafından da bilinen Zirkonyum diş kaplama tedavisi hastalar tarafından da tercih edilmektedir.  Zirkonyum kaplama tedavisi bilgisayar ortamında,  üç boyutlu olarak tasarlanıp dijital koşullarda ölçüleri alınıp ve kısa sürede takılması açısından da hastalar bakımından en çok tercih edilen konfor ve kolaylık sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisinin Laboratuvar Aşaması

Bu diş kaplama tedavisinin diğer diş tedavilerinde olduğu gibi bir laboratuvar aşaması bulunmaktadır.  Ancak aralarında en önemli fark diş kaplama materyallerinin kalitesi ve farkıdır.  Zirkonyumda bir metaldir ancak zirkonyum metali bir işlemden geçirilerek seramik durumuna getirilir,  ardından kaplama yapılacak olan dişler belli oranda küçültülür,  kaplama yapılacak olan dişlerde hiçbir hasar oluşmaz. Hatta çok uzun vadeli koruyucu özelliği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ağız ve diş yapısına doku ile uyum sağlayan bir özelliğe sahiptir. Laboratuvar koşullarında CAD/CAM teknolojisi kullanılarak üretilir.  İstenilen diş rengine uygun olarak üretilen Zirkonyum altyapısının üzerine porselen bir üst yapı seramik oluşturulur.  Dişlerin üzerine geçirilen bu materyallerin dişlerle uyumu sağlanması beklenir ve en son aşama olan dişlerin kaplanması işlemi ise güçlü yapıştırıcılarla yapıştırılarak gerçekleştirilir.

Zirkonyum Uygulamasından Önce Ve Sonra Nelere Dikkat Edilmektedir?

Zirkonyum diş kaplama tedavisi öncesinde dişlerin kaplamalara uygun ölçülere getirilmesi gerekmektedir.  Bu işlem için lokal anestezi uygulanmaktadır.  Anesteziden sonra hastaya uygulanan hiçbir işlem de hasta ağrı ve acı hissetmez.  Yapım aşaması da kısa sürede gerçekleştirilen Zirkonyum uygulaması,  uzun yıllar kullanılabilecek bir tedavi sağlamaktadır.  Önceki uygulamalara göre uzun süre beklemek,  birkaç kontrol için gidip gelmek bu tedavide bulunmamaktadır.  En kısa sürede tedavi başlar ve bitirilir.  Zirkonyum kaplama tedavisinde çok merak edilen ve en başarılı olan yöntemlerden biri estetik kaygılar barındırmaz.  Tedavinin hemen sonrasında bir süre aşırı sıcak ve aşırı soğuk gıdalardan kaçınmanız gerekebilir.  Bu süre çok kısa bir süredir ve kısa bir süre sonra da normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.  Bu tedavide dişlere alışma süresi eskisi gibi uzun değildir. Maksimum bir hafta içinde Zirkonyum kaplamalarınızla barışık hale gelirsiniz.  Şık bir diş tasarımı sonucunda kendi dişlerinizden ayırt edemeyecek kadar kaliteli bir tedavi olmuş olursunuz.

Güzel Bir Gülüş İçin Diş Sağlığına Önem Verin

İnsanların günlük yaşamlarında estetik kaygıları varsa genellikle mutsuz ve asosyal olma olasılığı çok yüksektir.  Estetik kaygılar genellikle yüz bölgesindeki durumlardan oluşur.  Bunların içinde en önemlisi ağız ve diş yapısıdır.  Rahat gülemez,  karşısındaki insanla iyi bir ilişki ve iletişim kuramaz ve sürekli bu estetik kaygısı onun doğal olma özelliklerini kapatır.  Bu noktada bu tedavi yöntemi teknolojik olarak uygulanan en iyi diş tedavisi olmasının yanı sıra aynı zamanda estetik kaygıları ortadan kaldıran psikolojik bir rahatlama da sağlamaktadır. Bu durumda İstadental diş merkezimizde Zirkonyum tedavisi sonrasında çok daha rahat ve güzel güleceğiniz için psikolojik kaygılardan da uzaklaşacaksınız.