Zirkonyum Diş

Zirkonyum diş kaplaması son zamanlarda oldukça popüler olan uygulamalardan biridir. Zirkonyum beyaz bir madde olup ışık geçirgenliği sayesinde diş hekimleri tarafında son yıllarda en sık uygulanan diş tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Işık geçirgenliği sayesinde ana dişe en yakın diş olarak da adlandırılmaktadır. Zirkonyum özel bir madde olması nedeni ile ağız içerinde oldukça uyumlu bir yapıya sahiptir. En önemli özelliklerinden biri de ağrı ve sızı gibi sorunlar yaşanmadan tedavinin çok rahat bir şekilde tamamlanmasıdır. Zirkonyum diş hem ağız dokusu ile uyumlu olduğu kadar, diş etleri ile de son derece uyumludur. Diş etlerinde renk değişikliği yapmaz ve uzun süreli koruma sağlar.

zirkonyum diş

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama sorunsuz olarak uygulanan bir tedavi şeklidir. Doğal dişe çok yakın bir özellik içermesi nedeni ile kendi dişlerinizin yanında bile yapısını korumaktadır. Zirkonyum kaplama işlemi öncesinde ana dişe en az zarar veren işlemler uygulanarak kaplama yapılmaktadır. Metal destekli olan diş kaplama yöntemleri daha zorlu bir süreçten geçtiği için zirkonyum diş kaplama bu anlamda çok az bir sürede tamamlanmaktadır. Ağız içerisinde uyumu ise son derece kolaydır. Diş hekiminiz genel bir muayeneden sonra nasıl bir tedavi içeriğini uygulayacağı sonunda net bir karara varacaktır. Porselen kaplamalar diş kaplama yöntemlerinde tek başına yetersiz kalacağından zirkonyum gibi özel maddeler ile desteklenmektedir. Zirkonyum diş kaplama ağız içerisinde estetik açıdan da kusursuz bir görünüm oluşturmaktadır.

Zirkonyum Diş Ne Kadar?

Zirkonyum diş fiyatları kaplama öncesinde ve kaplama sürecinde yapılan uygulamalara göre değişmektedir. Kaplama öncesinde dolgu yapılan dişler için ayrı bir ödeme yapılması muhtemel olabilmektedir. Yine diş çatlakları, diş çürükleri gibi işlemlerin iyileştirilmesi gibi detaylar baz alınarak da fiyat uygulaması yapılabilmektedir. Zirkonyum diş kaplama işlemi fiyatları genel olarak dolar bazında değişiklik göstermektedir. Ancak bazı tedavi merkezlerinde indirimli tedavi seçenekleri uygulanabilmektedir. Yine zirkonyum kaplama yapılmadan önce geçici dolgu yapılması, diş sayısı, diş büyüklüğü gibi detaylarda fiyata dahil edilebilmektedir. Tedavi öncesi klinik veya hastanede bu detaylar konusunda bilgi alınabilmektedir. Zirkonyum diş tedavisi fiyatları da dolar bazında değişse de kalite olarak en üst düzeydedir.

zirkonyum diş kaplama nedir

Zirkonyum Diş Ne Demek?

Zirkonyum diş pek çok kaplama yöntemi gibi uygulanan bir tedavi şeklidir. Ancak diğer kaplama yöntemlerine göre ağız yapısına en uygun olan uygulamalardan biridir. Estetik gülüşler için en ideal olan diş kaplama seçeneklerinden biridir. Zirkonyum diş tedavisinde en önemli detaylardan biri de ortodonti tedavisine destek sağlamasıdır. Çarpık dişlerin düzeltilmesinde zirkonyum diş tedavisinin oldukça önemli bir yeri vardır. Yine dolgu yapılamayan dişlerin yerine de rahatlıkla tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. Ayrıca implant üzerine de rahatlıkla uygulama yapılabilen bir özelliğinin olması da son derece önemli bir ayrıntıdır. Zirkonyum diş kaplaması ağız içerisinde alerji yapmayan özelliği ile de artı değer bir uygulamadır. Uzun ömürlü bir kullanımının olması da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Kaplama Ne Demek?

Diş sorunları yaşayanların özellikle günümüzde en sık tercih ettiği yöntemlerden biridir. Genel anlamda farklı farklı kaplama yöntemleri söz konusudur. Kron kaplama, porselen kaplama, lamine kaplama, metal destekli kaplama, tamamen porselen kaplama gibi çeşitleri de günümüzde uygulanmakta olan yöntemler arasındadır. Ancak zirkonyum kaplamanın pek çok kaplama yöntemine göre artısı söz konusu olmaktadır. Alerjik olmaması ve kaplama yapıldıktan sonra oldukça kolay uyum sağlaması önemli ayrıcalıklarının başında gelmektedir. Kaplamaların ömrünün de uzun olması sıkça tercih edilmesinde etkendir. Her diş bakımı önemlidir. Ancak kaplama dişlerde bu durum ekstra bir zaman gerektirmemektir. Ancak kaplama işlemi yapıldıktan sonra belirli aralıklar ile hekim tarafından kontrolünün yapılması önemlidir.

Porselen Kaplama Diş Nedir?

Porselen kaplama diş porselenden yapılan ve ana dişlerin üzerine kaplama yöntemi ile uygulanan bir yöntemdir. Ana dişlerin üzerini kaplayarak elde edilen estetik bir uygulama olan bu yöntem daha çok gülüş estetiğinde sıkça tercih edilmektedir. Gülüş estetiğini önemseyen pek çok kişi porselen kaplama yöntemini tercih etmektedir. Bu uygulama uygulanacak olan kişilere göre özel olarak hazırlanmaktadır. Porselen diş kaplama kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Seramik diş kaplama yöntemi, metal diş kaplama, empres diş kaplama yöntemi olarak sınıflandırılmaktadır. Genelde ön diş sıralamasına daha çok tercih edilen bir uygulamadır. Tek olarak da dişlere uygulanabilmektedir. Diş etine uyumlu, alerjik sorunlara neden olmayan özellikleri sayesinde güvenle kullanılabilmektedir.

zirkonyum diş kaplama fiyatları

Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Zirkonyum diş yaptıranlar hem estetik bir tasarıma sahip oldukları için hem de ağzı içinde kolay bir uyum süreci yaşamaları nedeni ile bu tedaviden oldukça memnun kalmaktadırlar. Zirkonyum kaplama aralıklı dişlerin düzeltilmesi için ideal bir kaplama yöntemidir. Özellikle diş rengi bozulan kişilerin elleri ile ağız kapatma ve ağzını büzerek konuşma sorunları söz konusudur. Ancak zirkonyum tedavisi yaptıran kişiler sonuçtan son derece memnun olduklarını dile getirmektedirler. Ayrıca beyazlatma yöntemleri ile tedavi edilemeyen dişler içinde rahatlıkla tercih edilebildiği için pek çok kişi için olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Standart kaplama uygulamalarında opak bir görüntü oluşurken zirkonyum kaplamada kesinlikle böyle bir sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca bu uygulamayı yaptıranlar diş eti sorunlarının büyük ölçüde azaldığı konusunda yorumlarda bulunmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum fiyatları tamamen hekimin tedavisi ile belirlenmektedir. Tedavi yapılan dişlerin büyüklüğü, öncesinde yapılan diş ve diş eti tedavileri bu uygulamada fiyat değişikliği yaratacak etmenler arasında yer almaktadır. Zirkonyum diş fiyatlarında bir diğer önemli etmen ise üretim farklılıkları, diş kaplama maddesinin değişkenliği, metal destekli kaplama seçenekleri olarak da belirtilmektedir. Diş protez yapım merkezlerinde ve diş uygulama merkezlerinde zirkonyum diş kaplama fiyatları farklılık göstermektedir. Zirkonyum diş kaplama aparatları kalite kalite olduğu için bu aşamada da fiyat farklılığı olabilmektedir. Zirkonyum diş tedavisi hem gülüş estetiğinde hem de hayat kalitesinin güzelleşmesinde son derece etkili olan tedavilerden biridir. Bu nedenle fiyat aralığı konusunda tedaviden önce bir araştırma yapmaya değer olacaktır.