Lamine diş

tedavisi sararan ve şekil bozukluğu olan dişlerin yerine takılması ile yapılan bir uygulamadır. Ana dişin kesilip inceltilmesi ile gerçekleştirilen bu tedavi hem görsel olarak, hem de ağız sağlığı için oldukça önem taşımaktadır. Estetik diş hekimliğinde en çok uygulanan bu tedavi yöntemi ile son derece güzel sonuçlar elde edilmektedir. Çarpık diş sorunu yaşayan kişilerde de tercih edilen bu yöntem ile oldukça başarılı sonuçlara imza atılmaktadır. Diğer bir ifade dile dişlerin kaplanması yöntemi ile bu uygulama yapılmaktadır. Lamine diş ince bir tabaka halinde uygulandığı için diş üzerinde kaba bir görünün oluşturmayarak ağız ve diş için uyumlu hale gelmektedir. Kısa bir sürede uygulanmakta olan bir tedavidir.

lamine diş

Lamine Diş Ne Demek?

Lamine diş dişlerin inceltilmesi yöntemi ile yapılan bir uygulamadır. Diğer diş tedavilerinde olduğu gibi dişin çekilmesine, ya da dişe farklı bir işlem uygulanmasına gerek kalmadan dişin üzerine lamine diş aparatının takılması ile yapılmaktadır. İnceltme işlemi yapılan dişin üzerine porselen bir malzeme içeren dişin takılması ile güzel sonuçlar elde edilmektedir. Bu yöntem estetik hekimlikte en sık tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Lamine Kaplama Nedir?

Lamine kaplama ana dişin üzerine yapılan porselen diş uygulamasıdır. Bunun için öncelikle ana dişin sağlam olması şartı aranmaktadır. Çürük olmayan ve lamine diş tekniğine uygun olan her dişe bu uygulama yapılmaktadır. Lamine diş doğal diş yapısına en yakın bir uygulama şeklidir. Kısa bir zaman diliminde ağız dokusu ile uyum sağladığı için sıkça tercih edilmektedir.

lamine diş kaplama nedir

Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar?

Lamine diş fiyatları belirlenirken diş tedavisinin içeriği baz alınmaktadır. Her yıl lamine diş fiyatlarında belirli oranlarda fiyat artışı yapılmaktadır. Lamine diş tedavisi fiyatları kliniklerde ve hastanelerde de değişmektedir. Fiyat oranları hekime, uygulanan kliniğe ve tedavisinin yapılacağı kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Bu uygulama için en net fiyat öğrenme yöntemi hekimin muayenesinden sonra kesinleşmektedir.

Lamine Etmek Ne Demek?

Lamine etmek kavramı belirli bir ısı derecesine eşlik eden basınç sayesinde bazı yüzeylere yapılan uygulamadı. Lamine diş tedavisi de bu şekilde yapılmaktadır. Bir nevi bu türde uygulanan diş tedavisine lamine etmek de denilebilmektedir. Diğer bir yöntemle lamine etmek yapıştırmak olarak da tanımlanmaktadır. Bu aşamalarda en önemli detay ise baskılama yöntemidir. Diş tedavilerinde de belirli aparatlar ile baskılama yapılarak laminasyon sağlanmaktadır.

lamine diş kaplama fiyatları

Porselen Lamine Ne Demek?

Porselen lamine diş yapımına uygun hale getirilen zeminin üzerine uygulanan porselen bir yüzeyi bulunan diş olarak tanımlanabilmektedir. Porselen lamine uygulaması ağız içerisinde son derece güzel bir sonuç yakalayan diş yapma yöntemidir. Özellikle estetik anlamda sorun yaşayanların tercih ettiği bir tedavi şeklidir. Ancak yapısal olarak sorunlu olan dişler içinde porselen lamine uygun bir tedavi şekli olarak kabul edilmektedir. Sorunlu olan tüm dişlerde uygulanabilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Ne Demek?

Zirkonyum kaplama metal desteksiz yapılan uygulamalara dâhil bir diş tedavi yöntemidir. Lamine diş yöntemi gibi kaplama yapılarak uygulanır. Burada farklı olan ise kaplama yapılan diş yüzeyinin maddesinin zirkonyum olmasıdır. Zirkonyum diş yapımında değerlendirilmektedir. Ağız içerisinde oldukça estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Metal desteksiz olarak uygulanması ise artı sağlayan bir detaydır. Estetik diş hekimliğinin sıkça uyguladığı diş tedavi yöntemlerindedir.

Lamine Diş Kaplama

Lamine diş kaplama dişlerin hazır hale getirildikten sonra yüzeyine lamine olan maddenin yapıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Kaplama dişlerde en çok yapılması uygun görülen bir yöntemdir. Yapısal bozukluğu olan dişler için uygun olan bir kaplama yöntemidir. Bu kaplama yöntemi de metal desteksiz olduğu için estetik olarak oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Lamine diş kaplamanın bir diğer artısı ise çok kısa sürede tedavinin gerçekleştirilmesidir.

Lamine Diş Yaptıranların Yorumları

Lamine diş yaptıranların geneli diş yapısından memnun kaldığını belirtmektedir. Lamine diş tedavisinin sonucunda diş yapılarında olan sorunlar giderilmektedir. Buna bağlı olarak tedavi olan kişiler sonuçlardan büyük oranda memnun kaldıklarını dile getirmektedirler. Estetik kaygı ile bu kaplama yöntemini yaptıranların çoğu sonuçtan memnun kalmaktadır. Ancak olası sorunlar ile karşılaşmamak için uzman bir hekim kontrolünde bu tedavi yapılmalıdır.

yaprak lamine diş kaplama

Lamine Diş Fiyatı Nedir?

Lamine diş tedavisinde fiyat belirlemesi tamamen yapılan tedavi ile ilgilidir. Kaç adet dişin lamine kaplama yapıldığına bağlı olarak fiyat aralığı belirlenmektedir. Genel anlamda ifade edilecek olunursa lamine diş tedavisi fiyatları ortalamadır. Ancak bazı kliniklerde fiyat farkı olabilmektedir. Bunun için detaylı bir araştırma yapılarak fiyat alınabilmektedir. Yine bazı klinikler belirli aralıklar ile fiyat kampanyası uygulayabilmektedir.

Lamine Diş (veener) Tedavisi

Lamine diş veener tedavisi diğer tedavilerden farklı olarak ön dişlerde meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi olarak adlandırılır. Lamine diş veener diğer bir ifade ile kötü görünen dişlerin üzerine kaplama yapılması ile düzeltmek olarak da tanımlanabilmektedir. Ağız içerisinde ön bölümde bulunan kırılmış, çarpık, sararmış veya belirli bir oranda çürüyerek eksilmiş dişlerde kolaylıkla uygulanmaktadır.

Lamine Diş Genellikle Hangi Durumlarda Yapılır?

Gelişen teknoloji sayesinde diş tedavi yöntemleri oldukça kolay hale gelmiştir. Lamine diş tedavisi de bunlardan biridir. Lamine diş tedavisi arası açık olan dişlerde, rengi sararan dişlerin daha beyaz olması talebinde, sorunlu dişlere yeniden şekil verilmesi tercihinde uygulanan diş tedavileri arasında yer almaktadır. Çarpık dişlerin düzeltilmesinde de sıkça tercih edilen yöntemler arasında da yer almaktadır.