İmplant diş

eksik dişlerin yerine konulan yapay dişlerin damağa uyumlu olan vidalar ile tutturulmasıdır. Vidaların sabitleşmesi için çene kemiğinin oyulması yöntemi ile gerçekleştirilen bu işlem eksik dişlerin tamamlanmasında sıkça kullanılan tedavi seçenekleri arasında yer alıyor. İmplant dişler insan dokusuna en uyumlu maddelerden yapılmaktadır. Bu detay oldukça önemlidir. Diş tedavisinde implantın kalitesi bu bakımdan son derece önem taşıyan konuların başından gelmektedir. İmplant ile yapılan diş tedavileri günümüz teknolojisi ile yüzde yüz başarı oranı ile tamamlanmaktadır. Tedavi sonrasında ağız içerisine konulan dişlere kişinin uyum sağlaması da bir o kadar önemlidir. İmplant tedavisi yıllar içinde en ileri teknolojik imkânlar doğrultusunda yapılmaktadır.

implant diş

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları yapılan tedavi ile doğru orantılı olarak değişmektedir. İmplant diş tedavi sürecinde silindirik implant, tek çene, çift çene gibi farklı tedavi seçeneklerine göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Tam seramik kuron, kemik tozu ücreti, metal desteksiz porselen gibi alternatifler baz alınarak yine fiyat konusunda farklılıklar oluşmaktadır. En net fiyat aralığı muayeneden sonra hekimin uygulayacağı tedaviye göre belirlenecektir.

İmplant Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

İmplant diş tedavisi süresi kişinin ağız yapısının tedaviye ne kadar kısa sürede yanıt verdiği ile doğru orantılıdır. İmplant diş tedavisinde ilk aşama implant yapım aşamasıdır. Daha sonra implantların kemiğe kaynama süresi beklenmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 3 ila 6 ay arasında değişim göstermektedir. Ancak implant tedavisinin bir cerrahi tedavi olduğu unutulmamalıdır. Kişinin tedaviye uyumu bu aşama önem taşımaktadır.

implant diş fiyatları

İmplant Nedir Diş?

İmplant tedavisi diş tedavileri arasında en çok irdelenen konuların arasında yer alıyor. İmplant eksik olan dişlerin yerine yenisinin yapılması işlemidir. İmplant diş tedavisi ağız için oldukça gereklidir. Ancak bu tedavi uzman bir hekim tarafından itinalı bir muayene sonucunda nasıl bir tedavi yapılacağı ile doğru orantılıdır. İmplant diş ağız tedavisinde adeta çığır açan tedavi olarak adlandırılmaktadır

Diş İmplant Malzemeleri Nelerdir?

Diş implant yapımında kullanılan malzemeler diş implant tedavisinde oldukça önem taşımaktadır. Örneğin implantın çene kemiği ile kaynaması için kemik tozu kullanılmaktadır. Kemik tozu sayesinde implant kısa sürede kaynayarak dişler yerine konulmaktadır. Bir diğer gerekli madde ise çene kemiğine monte edilen implantlardır. Tüm bu aşamalardan sonra implant diş tedavisinin kişi ile uyum sağlanması beklenmektedir.

Diş Köprüsü Nedir?

Dişler arasında meydana gelen boşlukların köprü yöntemi ile doldurulmasıdır. Kayıp dişlerin yerine konması için sıkça uygulanan bir yöntemdir. Yan taraftaki dişlerden destek alınması yöntemi ile diş kaybının olduğu bölgeye yapay dişin koyulması ile sorun giderilmektedir. Ancak bu boşluk iki diş arasına ağız yapısına uyumlu olan köprü yöntemi ile giderilebilmektedir.

ağrısız implant tedavisi

İmplant Diş Yaptıranlar

İmplant diş yaptıranlar genel anlamda sonuçtan oldukça memnun kalmaktadırlar. İmplant diş ağız sağlığı ve kişinin fiziksel sağlığı için oldukça önem taşımaktadır. Doğru ve yerinde çiğnemenin sağlanması için ağızdaki eksik dişlerin mutlaka yerine konması gerekiyor. Bunun için en sık tercih edilen yöntem de implant diş yapımıdır. İmplant diş yaptıranlarda büyük oranda tedavi sonucu pozitif olmaktadır.

İmplant Yaptıranların Yorumları

İmplant diş yaptıran kişilerin yüzde doksanı olumlu yorumlar yapmaktadır. Bu tedavi sonrasında ‘’yeniden doğmuş gibiyim’’ diyen kişilerin sayısı yadsınamayacak kadar çoktur. ‘’İmplant dişlerim sayesinde elimle ağzıma kapatmadan sınırsızca gülümsüyorum’’ yorumu da sıklıkla dile getirilen olumlu yorumlardandır. İmplant diş tedavi sonucunda kişilerin genelinde bu ve benzeri yorumlar sıklıkla dile getirilmektedir.

İmplant Diş Zararları

İmplant tedavisi hekimlerin ifadesi ile doğru olarak yapıldığında zarar vermemektedir. Bu tedavi kişinin ağız yapısına ve doku uyumuna dikkat edildiğinde en konforlu uygulamaların arasında yer almaktadır. İmplant diş uygulamasında kronik hastalıkları bulunan kişilerde dikkatli olmak gerekmektedir. Çene yapısı gelişmemiş kişiler içinde sakıncalıdır. Kanser hastası olan kişilerin de bu tedaviyi yaptırması uygun görülmemektedir.

3 güne hızlı implant

İmplant Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

Diş tedavisinde implantlar çene kemiğinin oyulması ile yerleştirilmektedir. Dişlerin yerleştirileceği çene kemiğinin kolay kaynaması için kemik tozu uygulanmaktadır. Bu işlemde implantın kemik ile kaynaması gerekmektedir. Bu süre kişilerin tedaviye yanıt vermesi ile doğru orantılıdır. Bu işlem 5 aya kadar uzamaktadır. Ancak hekim muayeneden sonra çabuk iyileşme görürse daha erken bir zaman diliminde deimplant dişyapımına karar verebilmektedir.

İmplant Dişi Kimler Yaptırabilir?

İmplant diş tedavisi genellikle geçici protez kullanmak istemeyen kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Ağız içerisinde eksik olan dişlerin yerine konmasında tercih edilen bu yöntem çene yapısı gelişmiş kişilerde uygulanabiliyor. Çene kemiği sorunu olan ve kemiği erimiş kişilere de uygulanmaktadır. Ancak bazı kronik hastalıkları olanlarda implant diş tedavisi uygun görülmemektedir.

implant diş nedir

İmplant Diş Yapılması Ne Kazandırır?

İmplant diş tedavisi yapılması ağızda eksik olan dişlerin tamamlanması bakımın çok önemlidir. Diş kaybı pek çok kişi için hem estetik hem de fiziksel olarak önemli bir sorundur. Ağız içerisinde dişi olmayan kişiler çiğneme fonksiyonlarını kaybederek yemek yeme konusunda sorun yaşamaktadırlar. İyi bir beslenme için ve estetik anlamda iyi hissetmek için bu tedavi önemlidir.