İstadental uzman ekibi sayesinde implant diş uygulamasında hızlı ve ağrısız tedavi süreci sunar.

hızlı implant istanbul
hızlı implant istanbul

Dişler sağlıklı bir beslenme ve güzel bir görünüm açısından son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden dişlerin bakımına özen gösterilmelidir. Bu yüzden eğer dişlerde bir sorun yaşanıyorsa buna beklenmeden müdahale edilmesi, önemli bir konudur. Özellikle çeşitli nedenlerden dolayı kaybedilen dişlerin yerine yapılan dişler hem beslenme açısından hem de güzel görünüm açısından hayat kurtarıcı olabilmektedir. Eksik olan dişin yerine yapılan işlemlerden biri implant diş isimli bir yöntemdir.

İmplant Diş Nedir?

İmplant ağız içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı kaybedilmiş dişlerin yerine konulmak üzere çenenin içerisine yerleştirilen bir vidaya verilen isimdir. Bu vida, çene dokusuna kesinlikle zarar vermez. Özellikle bu dokuya uygun bir şekilde titanyum denilen bir maddeden üretilmektedir. Bu madde çeneye ve dokuya uyumlu bir şekilde durmaktadır. Hasta tarafından herhangi bir rahatsızlık duyulmaz ve bu vidanın varlığı bile hissedilmez. Bu vidalar sayesinde yan taraflarda diş olmasa bile kolaylıkla diş yapılabilir. Eğer yanlarda diş varsa o dişlerin kesilmesi işlemi yapılmasına gerek yoktur. İstadental olarak biz, uzun süreli ve rahat bir çözüm sağlayan implant diş yapımında bu hususlara dikkat etmekteyiz.

İmplant Diş Nasıl Yapılır?

İstadental olarak biz, öncelikle hastamız ile birlikte çözüm konusunda detaylı bir inceleme yaptıktan sonra uygulanacak yönteme karar vermekteyiz. Eğer İmplant diş yapımına karar verilmişse, yine hastanın tercihine göre mahallî bir anestezi yani sadece çenenin uyuşturulması ya da tamamen uyku hali olan anestezi uygulaması yapılmaktadır. Her iki durumda da hastamız herhangi bir acı ve ya ağrı çekmemektedir. İmplant üzerine yapılacak olan diş protezleri yine hastalarımız ile belirlendikten sonra ölçümü yapılarak çeneye yerleştirilir.

İmplant Diş Yapılması Ne Kazandırır?

Eksik dişler genellikle kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Hastalar gülerken elleriyle ağızlarını kapattıklarını ve eksik dişlerinin görünmesini istemediklerini belirtmektedirler. İmplant tedavisi uygulandığında bu sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Ayrıca daha sağlıklı bir çiğneme mümkün olacaktır. Bütün dişlerin kayıp edilmesi durumunda daha ağrılı ve çirkin görünümlü uygulamalara gerek olmadan implant diş sayesinde daha kaliteli ve güzel bir görünüme kavuşulabilir. Bu açıdan İstadental firması olarak biz implant diş uygulaması tavsiye etmekteyiz.

İmplant Dişi kimler yaptırabilir?

İmplant diş yapımı için herhangi bir şekilde yaş sınırlaması yapılmamaktadır. Ancak çene yapısının oluşmasının beklenmesi hasta sağlığı açısından önemli bir konudur. Kızlar için 18 yaş, erkekler de ise 20 yaş çene yapısının tamamlanmış olduğu yaşlardır. Bu konuya özellikle dikkat etmek önemlidir. Bu yaşları doldurmuş erişkin hastalarda yaş sınırlaması yapılması gerek yoktur.

Bunun dışında hastaların bu tedaviye uygun olması şarttır. Bunların en başında gelen diş etlerinin sağlıklı olması gerektiğidir. Çünkü diş etleri sağlıklı olmayan bir hastaya bu vidanın yerleştirilmesi imkânsız hale gelmektedir. Eğer böyle bir durum var ise öncelikle diş etlerinin sağlığına kavuşturulması gerekmektedir. Ayrıca hastanın i implant diş uygulamasından sora iyileşme sürecini etkileyecek bir hastalığını olmaması gerekmektedir. Şeker hastalığı olan hastaların implant diş yaptırmasında herhangi bir sorun yoktur.

İmplant Diş Ne Kadar Süre Kullanılabilir? Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu tamamen hastanın çene ve kemik yapısına bağlı, değişken bir durumdur. Ağız bakımının düzenli ve güzel bir şekilde yapılmasından kaynaklı ömür boyu kullanılabilir bir uygulamadır. İstadental olarak biz implant tedavisini yine hastanın çene ve kemik yapısına bağlı olarak genel itibariyle 1 ay içerisinde tamamlamaktayız. Ancak gerekli bazı yan işlemler yapıldığında bu işlem uzayabilmektedir.

İmplant Diş Fiyatları Nedir?

En çok kullanılan implant markalarına göre bu tedavi ücreti değişebilmektedir. Yapılacak olan işlemlere hastalarımız ile birlikte karar verdiğimizden fiyatlarda buna göre belirlenmektedir.