İmplant diş nedir nasıl yapılır?

İmplant nedir


İmplant nedir sorusunu sizler için cevaplamaya çalıştık. İmplant konusunda merak edilen soruları işin kaynağından uzmanlarından öğrenip sizler için bir araya getirdik. İmplant bir diş tedavi yöntemidir. İmplantlar çene kemikleri içerisine yerleştirilir. İmplant uygulaması bir cerrahi operasyondur. Her cerrahi operasyon gibi bu operasyonda büyük riskler taşır. Sağlıksız ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılan implantlar sağlığınızı tehlikeye sokar. İmplant yapacak uzmanın alanında uzman olması gerekir. Bu yüzden implant tedavisini güvenilir yerlerde yaptırmalısınız.

implant diş nedir

İmplant diş nasıl yapılır


İmplant diş tedavisi ortalama 1 hafta sürer. Eriyen dikişler kullanılarak tedavi süreci 1 güne indirilebilir. 1 günlük tedavi sürecinde geçici protezler takılamaz. Tedavinin ilk aşamasında implant yapılır. İmplantın kaynaması bölgeye uyum sağlaması için en az 3-4 ay geçmesi gerekir. Kaynama sonrası implant üstüne porselenler yerleştirilir. İmplant diş nasıl yaptırılır konusunda tüm merak ettiklerinizi diş merkezlerine gelerek uzman hekimlerden bilgi alabilirsiniz. Bu konuda internette yazılan bilgilere çok itibar etmeyiniz. En sağlam bilgiyi 1. Kaynaktan öğrenebilirsiniz. İmplant diş tedavisi lokal anestezi ile yapılır. Yani diş tedavisi olmadan önce uygulama yapılacak yer uyuşturulur. Böylece işlem sırasında ağrı ve sızı çekmezsiniz. İşlem sonrasında ağrı ve sızılarınız için uzman hekim size ağrı kesici ilaçlar verecektir. Lokal anestezi altında 1 implantın yapılması ortalama 15 dakika sürer.

implant diş nasıl yapılır

İmplant diş fiyatları


İmplant diş fiyatları, implantın markasına, modeline, imal edildiği ülkeye, tedavinin yapıldığı ülkeye göre değişiklik gösterir. İsviçre’de yapılan implant tedavi maliyeti ülkemizin 20 katıdır. Almanya’da yapılan implant tedavisi ülkemizin 5’te biridir. Pahalı bir operasyon olan implantları uzun süre sorunsuz kullanabilmek için gerekli bakımların yapılması gerekir. İmplant sonrası dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız. Sigara kullanımına son vermelisiniz. Ağız içinizi ağız suyu ile düzenli olarak temizlemelisiniz. 6 ayda 1 mutlaka ağız bakım kontrolünü yaptırmalısınız. İmplant dişler büyüme ve gelişimini tamamlayan dişlere uygulanır. Şeker hastaları ve tansiyonu olan hastalar implant diş tedavisi olabilir. İmplant tedavisi yapılırken kemik sorunu yaşayanlar için kemik oluşturma tedavisi uygulanır.