Emax diş

yeni nesil estetik diş kaplama tedavisidir.  Özellikle ön dişlerin estetik görüntüsü için uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Estetik kaygı ile yapılan bir tedavi olması sebebiyle genellikle öndeki kesici dişlere uygulanır.  Ön dişlerdeki görüntü bozukluğu insanı rahatsız eder.  Estetik kaygı taşıması sebebiyle bir özgüven kaybı oluşturur.  Emax diş bu anlamda kullanılan ve en çok tercih edilen diş kaplamadır.  Kesici dişlere uygulanmasının sebebi çiğneme ve parçalama konusunda daha güçlü olmasından dolayıdır. Ancak ön dişlere uygulanması dayanıklılığını arttırmaktadır.  Kesici ve parçalayıcı dişlerde genellikle implant ve Zirkonyum gibi uzun vadede kullanılabilen tedaviler tercih edilir.  Ancak bu tedavinin yapılıp yapılmayacağına diş hekiminin karar vermesi gerekir.  Çünkü ön dişlerin bu tedaviye uygun olması gerekir.

emax diş kaplama

Emax Diş Kaplama Nedir?

Emax diş tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle hekimin muayene etmesi ve kararı hekim’in vermesi gerekir.  Emax diş kaplama yöntemi estetik kaygılarla uygulanan bir yöntemdir.  Bu tedaviye ön dişlerin müsait olması gerekir.  Emax diş tedavi yönteminde metal kullanılmaz,  o açıdan metal alerjisi olan hastalarda rahatlıkla uygulanır.  Emax diş kaplama yönteminde estetik görüntü ön plandadır.  Renk açısından da çok doğal bir görünüm oluşturur.  Teknolojik yöntemlerle yapılır dolayısı ile hassas bir çalışmadır.

Emax Diş Kaplama

Emax diş kaplama Empress porselen denilen bir uygulama tekniğidir.  Estetik kaygı ile yapılan tedavi ön dişlere uygulanan uzun ömürlü bir seramikten üretilir.  Ön dişlerde oluşan renk bozukluğu,  kırılmış,   çatlamış,   sararmış dişler kötü bir görüntü oluşturur.  Bu durum kişiyi rahatsız eder.  Emax diş kaplama dişe zarar vermeden dişi küçülterek kaplama yöntemidir.

Dişlerde Emax Yöntemi

Son yıllarda diş hekimliği estetik diş tedavisi konusunda oldukça gelişmiş yöntemler kullanmaktadır.  Bunlardan biri emax diş kaplama yöntemidir.  Emax diş kaplama estetik kaygı gözetilerek yapılan bir tedavidir.  Işığı geçirgen özelliği doğal görüntüsü ve renk seçenekleri doğal diş görünümünde olması en fazla tercih edilme sebebidir.  Emax diş kaplama yöntemi estetik diş hekimliği alanına giren bir tedavidir.

E-Max Porselen

Emax Porselen diş hekimliğinin son yıllarda estetik görüntüyü öne çıkaran bir tedavidir.  Emax diş tedavisinde metal kullanılmaz.  Özel bir porselenin laboratuvarda üretilerek oluşturulan porselen kaplamadır.  Işığı geçirgen ve şeffaf bir yapısı vardır.  Dolayısıyla ön dişlerde çok doğal bir görüntü oluşturur.  İçinde metal olmaması doğal ve şeffaf görüntüsü leke ve plak oluşumunu önler.  Çok kısa sürede teknolojik cihazlar kullanılarak yapılır.

Emax Diş Nedir?

Emax diş Estetik diş hekimliği tedavi yöntemlerinden biridir.  Genellikle estetik kaygılarla yapılır.  Bu nedenle ön dişlere uygulanması tercih edilir.  Estetik olarak kullanılan bu yöntem en uzun dayanıklı porselen kaplama yöntemidir.  Emax diş kaplama tedavisi ön dişlere uygulanmasının nedenlerinden biri metal kaplama dişlere göre daha hassas olmasıdır.  Bu nedenle ön dişlerde uygulanır.  Görselliği öne çıkaran çok hoş bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.

emax diş kaplama nedir?

Emax Diş Kaplama Fiyatları

Emax diş son yıllarda özellikle sanatçıların da çok tercih ettiği bir diş kaplama tedavisidir.  Emax diş kaplama yönteminde estetik görüntü ön plandadır.  Genellikle gerek görüntü açısından,  gerekse sağlıksız olan dişlere uygulanır.  Ancak dişe zarar vermez.  Dişin üzerini hassas bir porselen ile kaplayarak gerçekleştirilir.  Fiyatları hekime göre ve kullanılacak materyale göre değişir.  Emax kaplamadan önce tedavi edilmesi gereken dişler tedavi edilir ve sağlıklı diş haline geldikten sonra porselen kaplanır.  Dolayısıyla bu konuda fiyat vermek mümkün olmamaktadır.  Uygulanacak tedavi ve hangi kaplamanın uygulanacağı hasta ile diş hekimi arasında görüşülerek verilecek bir karardır.

Zirkonyum Kaplama Mı, E-Max Lamina Mı?

Zirkonyum porselen dişler ile e-max diş farklı tedavi yöntemleridir.  Zirkonyum Kron tedavisinde diş geçirgenliği yarı geçirgen özelliktedir.  Estetik açıdan Zirkonyum Kron kaplamalarda son derece estetik görüntü sağlar ancak,  lamine diş kaplamalarında olduğu kadar %100 geçirgenliği yoktur.  Dolayısıyla emax diş kaplama estetik açıdan zirkonyumdan daha doğal bir görüntü sağlar.  Zirkonyum krom kaplamalar ön dişlerden ziyade daha çok arka kesici ve parçalayıcı dişler için kullanılır.  Böylelikle daha uzun ömürlü bir diş tedavisi sağlanmış olur.

Emax Diş Ömrü

Emax diş tedavisi diğer metal uygulanarak yapılan tedavilere göre daha hassas bir tedavidir.  Bu nedenle estetik kaygı gözetilerek yapılır ve ön dişlere uygulanır.  Ancak ağız içi bakımı ve dişlere zarar veren sert cisimleri kırmak diş sıkma gibi zarar veren bir alışkanlık yoksa uzun ömürlü bir diş kaplama yöntemidir.  Gerek lamine diş tedavisinde gerekse metal uygulanarak yapılan diğer diş tedavilerinde ağız içi ve diş bakımı son derece önemlidir.  Buna özen gösterildiği sürece emax diş tedavisi uzun yıllar kullanılabilen estetik bir tedavidir.

emax diş kaplama fiyatları

Emax Diş Mi Zirkonyum Mu?

Emax diş tedavi yöntemi ile Zirkonyum kaplama yöntemi birbirinden farklı tedavilerdir.  Öncelikle böyle bir tedaviye hekimin karar vermesi gerekir.  2 tedavide birbirinin yerine uygulanabilecek bir tedavi değildir.  Zirkonyum kaplamanın içinde metal bulunur,  ön dişlerde köprü denilen bir kaplama yöntemi kullanılacaksa bu durumda Zirkonyum tedavi tercih edilir. Ancak dişin yalnızca estetik görüntüsünde bozukluk varsa bu durumda genellikle emax diş tercih edilir.

Emax Diş Renkleri

Emax diş tedavisinde estetik ve doğal görüntü ön plandadır.  Dolayısıyla kullanılan diş rengi doğal diş rengine en yakın olandır.  Ayrıca emax diş kaplamada dişlerin yüzeyinde leke ve plak oluşmaz.  Ancak Zirkonyum diş tedavisinde geçirgenlik yarı yarıya düşer.  Dolayısıyla emax diş Zirkonyum kaplama ya göre daha renk çeşitliliği açısından zengindir. Doğal rengi yakalamak diğer tedavilere göre çok daha rahattır.

Emax Diş Nasıl Yapılır?

Emax diş tedavi yöntemi hekim ve hasta ile birlikte karar verilen bir yöntemdir.  Ancak emax diş kaplamada uygulanan dişler genellikle sağlıklı ancak görüntü açısından bozuk olan dişlerdir.  Emax kaplama da diş kaybı olmaması gerekir.  Emax diş yapılabilmesi için,  emax diş tedavisinde kaplama yapılmadan önce dişlerdeki sağlık problemi varsa bunlar tedavi edilerek giderilir.  dişler emax kaplamaya uygun hale getirilir.   Teknolojik yöntemler kullanılarak çok kısa sürede gerçekleşen bir tedavidir.

dişlerde emax yöntemi

Zirkonyum Diş Ne Kadar?

Zirkonyum kaplama tedavisi diş kaybı bulunan durumlarda tercih edilir.  Dolayısıyla kullanılan materyal açısından bakıldığında daha uzun sürede ve anestezi altında yapılan bir tedavidir.  Zirkonyum diş kaplama emax diş kaplamaya göre daha maliyetlidir.  Ancak genellikle arka kesici ve parçalayıcı dişlerde uygulanır.  Emax diş kaplama ya göre daha Farklı bir yöntem uygulanarak yapılır.  Zirkonyum diş tedavisi daha çok implant uygulamalarında kullanılan bir materyaldir.

Diş Kaplama Ne Demek?

Diş kaplama değişik yöntemler kullanılarak uygulanan diş tedavilerinde,  tedavi tamamlandıktan sonra dişe estetik görüntü veren tedavinin devamıdır.  Emax diş kaplama ise estetik görüntü ön planda olan bir kaplamadır.  Emax diş kaplamada diş kaybı olmaması ve dişlerin sağlıklı olması gerekir. Ayrıca ön dişler tedavi edildikten sonra kaplanan emax kaplama dişe zarar vermediği gibi son derece estetik bir görüntü oluşturur.

Lamine Diş Nedir?

Lamine diş genellikle estetik kaygı ile yaptırılan ve ön dişlere uygulanan bir kaplama tedavisidir.  Lamine dişin ön yüzeyinin aşındırarak üzerine yaprak kader ince bir porselen ile kaplanmasıdır.  Bu tedavi sağlam dişe uygulanmasına rağmen kesinlikle dişe zarar vermeyen hatta dişi koruyan bir tedavidir.  Lamine diş estetik diş hekimliği alanına giren bir tedavidir.  Geçirgenliği fazla olan lamine dişler,  görüntü açısından çok doğal estetik bir görüntü sağlar.

emax porselen

Porselen Kaplama Diş Nedir?

Porselen diş kaplama dişlere uygulanan tedavi sonrasında dişlere kazandırılan estetik görüntüdür.  Estetik görüntüyü sağlamak için porselen kaplama kullanılır.  Porselen kaplamalar hem dayanıklı bir diş kaplama uygulamasıdır, hem de estetik kaygıları hafifleten bir tedavidir.  Porselen kaplama,  tedavisi porselen içine metal materyal yerleştirilerek yapılır.  Uzun ömürlü bir diş tedavisidir.  Ön dişlere uygulanabildiği gibi arka kesici ve parçalayıcı dişlere de uygulanır.  Aynı zamanda porselen diş kaplama diş eksikliklerinde de kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Diş Protez Ne Demek?

Diş protez tedavisi diş eksikliklerinin olduğu durumda uygulanan bir tedavidir.  Bütün diş protezi biçiminde uygulanır.  Genellikle sabit değil takılıp çıkartılabilir özelliğe sahiptir.  protez dişler implant tedavi uygulanarak yapılabildiği gibi sadece takılıp çıkartılabilir,  çene kemiğine yerleştirilme biçiminde de yapılır.  Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile önceden kullanılan total protezler artık yerini implant protezlere bırakmıştır.

Protez Diş Tedavisi Nedir?

Protez diş tabanı akrilikten,  doğal diş eti görüntüsünü başarılı bir biçimde taklit etme yöntemi ile yapılan bir tedavidir.  Ağız içinde üst ve alt çeneye uygulanabilir.  Üste takılan protezler tamamını kaplar,  alt kısma yapılan protezler ise dilin rahat hareket etmesini sağlayacak şeklinde yapılır.  Rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlar.  yapıştırıcı maddeler ile birlikte kullanıldığında protezleri sabitler ve yiyecek artıklarının protez aralarına girmesini önler.

Porselen Lamina Ne Demek?

Porselen lamine diş İnce porselenler özel laboratuvarlarda üretilerek kaplanan bir diş tedavisidir.  Porselen lamine uygulaması genellikle estetik kaygılardan dolayı yapılır.  Geçirgen yapıya sahip olması nedeniyle son derece doğal bir görüntü sağlar.  Dişin doğal yapısını bozmadan dişe zarar vermeden milimetrik inceltmelerle sağlam diş üzerine uygulan bir tedavidir.  Ön dişlerde oluşan görüntü bozukluğu durumunda tercih edilen bir tedavidir.

emax diş ömrü

Lamine Kaplama Nedir?

Estetik diş hekimliği alanına giren lamine kaplama ön dişlere uygulanan bir tedavidir.  Ön dişlerde zamanla oluşan renk değişikliği veya kanal tedavisi ardından oluşan dişte kararma veya kırık durumunda estetik kaybında lamine kaplama tedavisi uygulanır.  Lamine kaplama doğal dişe zarar vermeden milimetrik aşındırma sonrasında dişin üzerine kaplanan bir materyaldir.  Son derece ince bir materyalden yapılmıştır.  Saydam ve %100 geçirgendir.  Bu nedenle görüntü estetik ve doğaldır.

Empress Diş Kaplama Nedir?

Empress diş kaplama yine son yıllarda teknolojik gelişmelerle diş hekimliği tedavisi alanına giren bir kaplama uygulamasıdır.  Empress diş kaplama hiçbir metal kullanılmadan kristal yapıya sahip seramiğin sıkıştırılmasından elde edilir.  Özel fırınlarda üretilen Empress diş porselenin işlenerek dayanıklılığının artırılması ile yapılır.  Tamamı seramik maddeden oluşur ve bütün dişlere kaplanabilir.  Emax diş kaplama tedavisi estetik görüntünün önemli olduğu durumlarda yapılır.

Zirkonyum Kuron Nedir?

Zirkonyum Kron diş kaplama tedavisi uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Zirkonyum dişin belli ölçülerde küçültülerek üzerinin Zirkonyum materyali ile kaplanması ile yapılır.  Zirkonyum yapı olarak sert bir maddedir.  Ancak beyazdır.  Beyaz olması dişte başarılı bir tedavi oluşmasını sağlar. Görüntü olarak porselen görüntüsü verir ışığı geçirgenliği açısından çok daha tercih edilen ve kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Emax Diş Mi Zirkonyum Mu?

Emax diş kaplama ile Zirkonyum kaplama tedavileri birbirinden farklı uygulamalardır.  İki materyal Protez diş yapımında kullanılır.  Ancak hangi tedavi tekniğinin kullanılacağına Diş Hekimi karar vermelidir.  Dişlerin durumu,  hangi tedaviye daha olumlu cevap vereceği diş hekiminin kararıyla gerçekleşir.  Zirkonyum kaplamalarda daha güçlü bir bağlantı oluşması ve tedavi açısından hangi kaplama uygunsa o tercih edilmelidir.

Emax Diş Kaplama Yaptıranlar

Emax diş kaplama genellikle ön dişlere uygulanan estetik kaygı sebebiyle yapılan bir tedavidir.  Emax diş dişe zarar vermeden dişin dış kısmının geçirgen bir madde olan özel ve ince bir porselenle kaplanmasıdır.  Emax diş kaplama tedavisinde ağız içi bakım ve hijyeni düzenli olarak sağlandığında çok uzun ömürlü bir tedavidir.  Asla doğal dişe zarar vermez.   Doğal dişin aşındırılması ile yapılır.