Emax diş nedir?

Emax diş hakkındaki makalemiz;

emax diş nedir

Estetik diş kaplamalarda en çok tercih edilen yöntem emax diş kaplamadır. Emax diş kaplama öndeki kesici dişler için uygulanır. Emax diş uygulaması diş sağlığını yitirmiş diş sağlığını kazanmaya çalışan kişilere değil, estetik olmayan dişlere sahip olan kişilere uygulanır. Emax diş uygulaması çok dayanıklı bir uygulama olmadığı için arka dişlerde uygulanmaz. Arka bölgedeki diş kayıplarında ve çürüklerde kalıcı ve sağlam olan İmplant, zirkonyum gibi tedaviler uygulanır. Emax diş uygulaması hastanın tercihinin yanı sıra uzman doktorun uygun görmesi halinde uygulanır. Dişin durumu bu tedaviyi uygulamak için uysa tedavi uygulanır. Estetik amaçlı yapılan dişer zamanla fonksiyonunu kaybeder.

emax lamina diş nedir

Emax lamine diş nedir?
Emax lamine diş estetiği ön dişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ön dişlere estetik bir görünüm kazandırır. Kesici dişlere, köpek dişlerine ve küçük azı dişlere emax lamine diş uygulaması yapılır. Tek diş eksikliklerinde ise emax köprü protezi yapılır. Emax lamine diş tedavisi zirkonyum ve metal kaplama tedavilerine göre daha dayanıksızdır. Işığı geçirgenliği bakımından doğal dişlere yakındır. Bu yüzden dişlerin görünümü çok naiftir. Emax lamine dişler ön dişlerde metal alt yapı olmadan kullanılır. Işığı geçirmesi ve doğal görünüm kazandırması bakımından çok sık tercih edilmektedir. İyi bir ağız bakımı ile uzun süre kullanılan emax lamine dişler alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

emax kron diş nedir

Emax kuron diş nedir?
Emax kuron dişler, yarı saydam renkli lityum desilikatlı seramiklerden yapılır. Sert ve dayanıklı dişlere kolay uyum sağlar. Emax kuron dişlerin maliyetleri yüksektir. Emax kuron dişler doğal diş zeminine mükemmel uyum sağlar. Saydam renkli dişer gerçek gibi görünür. Işığı yansıtma özelliği ile gerçek dişlerden ayırt etmek zordur. Üzerinde metal çerçeve yer almaz. Bu da diş etlerinizde gri metal çizginin görülmesini engeller. Emax kuron dişlerde çatlama ve kırılma olasılığı çok düşüktür. Emax kuron dişler sadece porselen korunlarla sınırlı değildir. Bu yüzden diş hekimleri emax kuron dişleri çok sık tercih eder. Emax kuron diş fiyatları uygulamayı yapan sağlık merkezine göre değişiklik gösterir.