Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Nedir

Daha çok estetik amaçlı olmak üzere, beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde, tedavi yöntemleri seçilmediğinde, ayrık olan ya da çapraşık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dokularda bu dişler tercih edilir. İlave olarak aşırı yapı kaybı olan dişlerde, arka, gurup dişler üzerinde kaplama veya köprü olarak kullanılmasında, gülüş estetiğini sağlamak için zirkonyum diş tercih edilmektedir. 

Estetik Açıdan Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir? 

 Sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliği ile tıpkı normal dişlerde olduğu gibi doğal bir görüntü yakalanır. Sağlıklı dişlerin minesin ışığı tamamen geçirir. Klasik porselen kaplamanın yapısı olan metal, dişlerde kötü görüntü yaratır. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebebiyet verir. Zirkonyum diş bunun önüne geçer. Metal destekli olan protezler de görülen, dişin boyun bölgesindeki ve diş etindeki morarmaya benzer renklenme asla olmaz. Yanlış fırçalama gibi nedenlerden dolayı diş eti çekilecek olursa estetik açıdan kötü bir görünüm sağlamaktadır. 

 Zirkonyum Diş Kaplamaları Nasıl Uygulanır? 

 Zirkonyum diş metal destekli kaplamalarda olduğu gibi küçültülür. Diş eti sağlıklı duruma geldiğinde, özel ölçülerle, ağza uygun kaşıklarla hassas bir şekilde ölçü alınır. Laboratuvar ortamında dişe en uygun işlem hazırlanarak, yapıştırıcılar ile dişe tamamen adaptasyonu sağlanır. Kişi zirkonyum diş kendi dişi gibi kullanır. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Ayrıca işlem uzmanlık gerektiren bir eylemdir. Bunun için kurumsal noktalar size gerekli hizmeti sunacaktır. 

Zirkonyum Diş Kaplama Türleri Nelerdir?

İki çeşit zirkonyum diş kaplama yöntemi vardır. Metal destekli ve metal desteksiz olarak ikiye ayrılırlar. Zirkonyum diş kaplama yönteminin tercih sebebi olmasının en önemli nedeni, dayanıklılığıdır. Hem arka hem de ön dişlerde uygulanması estetik bir görüntüye sahip olma noktasında önemli bir göstergedir. Sizde dişleriniz için sağlıklı bir yöntem seçmek isterseniz zirkonyum dişin avantajlı dünyasından yararlanabilirsiniz. Bu konuda mutlaka kurumsal noktaları seçmeye özen gösterin. Bu sayede istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. İşlem uzmanlık isteyen bir konu olduğundan dolayı bu detaya mutlaka özen gösterin.