Zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları


Zirkonyum diş kaplama, dişlerde meydana gelen renk ve yapı durumlarını düzeltmek amacıyla yapılır. Yapım esnasında beyaz, yarı şeffaf zirkonyum maddesi kullanılır. Zirkonyum doğadan çıkarılan beyaz bir metal türüdür. Kaplamalarda porselenin altındaki yapıyı zirkonyum oluşturur. Zirkonyum baskı ve gerilime karşı dirençli bir madendir. Doku dostu bir metal olduğu için zirkonyum vücutta herhangi bir alerjiye neden olmaz. Zirkonyum diş kaplama fiyatları implanta göre bütçe dostudur.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları


Zirkonyum diş kaplama yapılması için diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş etinde sağlık sorunu olanlara önce diş etini düzeltmek için tedavi uygulanır. Diş eti tedavi edildikten sonra özel ölçü maddeleriyle ölçü alınır. Alınan ölçüler labaravatuarlara gönderilir. Burada bilgisayar ortamında tasarım yapılarak zirkonyum dişler üretilir. Ağız içi provası yapıldıktan sonra zirkonyum diş kaplaması için takılacak porselen için prova yapılır. Cilalı ve pürüzsüz yüzeye sahip olan kaplamalar dişin üstüne yapıştırılır. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra cilalı ve pürüzsüz yüzeye sahip olan bölgeye kaplamalar yapıştırılır.

Zirkonyum diş fiyatı İstanbul

Zirkonyum diş fiyatları İstanbul ilinde oldukça uygundur. Diğer büyük şehirlere göre oldukça uygun fiyata zirkonyum diş tedavisi yaptırabilirsiniz. Son yıllarda piyasaya sürülen Çin ve Kore menşeli düşük kaliteli zirkonyumlar estetik sonuçlarda başarısız olmaktadır. Kullanım ömrü kısa olan protezlerden uzak durmalısınız. Maliyeti düşürüp ömrü kısa olan, ağızla uyumsuz olan zirkonyum kullanmaktan kaçının.

Zirkonyum kaplamalar, tek diş kaplama ve köprü yapımında kullanılabilir. İmplant üstü protezlerde de kullanılabilir. Zirkonyum dişlerin bakımını düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için 2 kere dişlerinizi ve diş etlerinizi fırçalamalısınız. 6 aylık periyotlarla doktorunuza diş kontrolü yaptırmalısınız. Diş kesim işlemi lokal anestezi altında yapılır. Bu yüzden operasyon sırasında ağrı hissi oluşmaz. Gerekli düzenlemeden sonra aynı gün içinde geçici dişleriniz hazırlanır. Böylece dişlerinizde görünüm bozulmaz. Dişlerde oluşabilecek hassasiyet önlenmiş olur.