implant tedavisi

İmplant tedavisi


İmplant tedavisi çene kemiklerine uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş kayıplarını önlemek için yapılan pahalı bir operasyondur. Çene kemiği içine yerleştirilen implantlar titanyumdan imal edilmiştir. İmplant tedavisi lokal anestezi altında yapılır. Bu yüzden tedavi aşamasında hasta ağrı ve sızı çekmez. Operasyon öncesi bölge uyuşturulur. Tedavi bittikten sonra ağır ve sızı oluşmaması için hastaya ağrı kesici ilaçlar verilir.

İmplant takılması


İmplant takılması için en az 1 hafta süre gereklidir. 1 günde implant yapan sağlık merkezleri olsa da iyileşme süreci hesaba katıldığı zaman bu iş için en az 1 hafta süreye ihtiyacınız var. İmplant takılması sırasında ortamın temiz ve hijyen olması gerekir. Bu işi yapacak uzman doktorun alanında uzman olması gerekir. İmplant takılmadan önce hastaya narkoz yapılır. Narkoz ile bölge uyuşturulur. İmplant yapılması 10 dakika sürer. İmplantın ağız ve diş yapısına uyum sağlaması 3-6 ay arası alır. Yeterince kaynaşma olmadan porselen takılmaz. İmplant takılırken hasta çok zorlanacağını, dayanılmaz acılar çekeceğini düşünür. Bu yüzden tedavi olmayı çoğu zaman erteler. İmplant takılırken çok şiddetli acılar yaşamazsınız. Lokal anestezi ile uyuşan bölgede operasyon yapılır. Uyuşukluktan dolayı ağrı ve acı hissetmezsiniz.

İmplant temizliği ve bakımı


İmplant tedavisi masraflı bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden implantların uzun süre dayanması için dişlerin fırçalanması, ağız içinin ağız suyu ile temizlenip, sigara kullanımının sonlanması gerekir. Düzenli olarak ağız ve diş sağlığı kontrollerinden geçmelisiniz. İmplant tedavisi her hastaya uygulanmaz. Kime uygulanıp kime uygulanmayacağını uzman diş hekimleri karar verir. Diş çekimlerinden hemen sonra implant uygulaması yapılabilir. İmplant yaptırırken implant markası önemlidir. İmplant tedavisinde fiyatı, marka, model ve imal edildiği ülke belirlemektedir. En pahalı implant tedavisi İsviçre ve Almanya da yapılmaktadır. İmplant fiyatları İsviçre’de ülkemizin 20 katı Almanya’da 5 katıdır. İmplant diş fiyatları günlük dolar kuruna, tedaviyi yapacak sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösterir. Size en kaliteli implant tedavisini en uygun fiyata sunacak ağız diş merkezi ile çalışmaya özen göstermelisiniz.