İmplant Diş

İmplant Diş Nedir

Diş sağlığı yaşam içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Beslenmenin ilk öğesi olmasından dolayı belirli aralıklarla diş muayenesi yaptırılması gerekir. Bu sayede dişlerinizi kaliteli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Ağzınızda diş eksikliği mevcut ise eksik olanların yerine de diş yaptırabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi sayesinde diş konusunda yeni yöntemler de ortaya çıkmaya başlamıştır. İmplant diş bunlardan bir tanesi olup özel yöntemler ile eksik olan dişin yerine yenisi eklenebilmektedir. Sağlıklı ve kullanışlı olmasından dolayı herkes tarafından kolaylıkla tercih edilebilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmadığından dolayı da düzenli olarak kullanım sağlanabilir. İmplant sayesinde çiğneme fonksiyonu da profesyonel bir hale gelecektir. 

Kimler Yararlanabilir 

İmplant diş içeriğinden diş eksiği olan herkes yararlanabilir. Ancak çene kemiğinin uygun yapıda olması gerekir. İşlem çene kemiğine vidalama yöntemi ile yapılmaktadır. Bundan dolayı çene kemiği kontrol edilerek işlem uygulanır. Ayrıca vücudun yapılan işlemi ret etme gibi imkanı da yoktur. Uzun süreli bir kullanım için ideal bir seçim olacaktır. Kemik gelişimini tamamlamamış olanlar da işlem uygulanmaz. Çene kemiğinin uygun yapıda olmasından dolayı sonra işlem yapılır. Buda doktor tarafından yapılan muayene sonrasında karar verilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Bundan dolayı herhangi bir şekilde acı hissetmezsiniz. İmplant yerleştirilecek kemikte bir yuva hazırlanır. Daha sonra ilgili işlem uygulanır. Bu işlemler uzmanlık isteyen bir konu olduğu için alanında uzman doktorlardan destek almanız yararınıza olacaktır. 

Yararları Nelerdir 

Yapılan işlemin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle uzun ömürlü bir kullanım sağlamanıza yardımcı olur. Çiğneme daha başarılıdır. Herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bundan dolayı güvenilir bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Yapılacak olan başarılı işlem sonrası iyileşmede hızlı olacaktır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu yöntem ile ağzınızdaki boş olan yerleri güvenle doldurabilirsiniz. Bu da yaşam kalitenize olumlu bir şekilde etki gösterecektir. Fiyat açısından da uygun olmasından dolayı sizde güvenilir bir şekilde tercih ederek en iyi sonucu elde edebilirsiniz.