implant diş modelleri

İmplant diş uygulaması, çene kemik içine yerleştirilen titanyumdan elde edilen vida konumundaki kök yapılardır. İmplant uygulaması çene kemiğinden parça alınarak uygulanan bir cerrahi operasyondur. İmplant diş modelleri cerrahi operasyonla uzman hekimler tarafından dişlere monte edilir. Operasyon sırasında kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır. Ortam hijyen koşullarına uygun olmalıdır. İmplant tedavisinde operasyon sırasında lokal anestezi ile ilgili bölge uyuşturulur.

İmplant diş yaptıranlar

İmplant diş yaptıranlar bu iş için 1 haftasını vermelidir. Kendinden eriyen dişler sayesinde bu tedavi 1 günde yapılır. Bu durumda geçici protez yapılamaz. Tedavinin ilk bölümü implant tedavisidir. İkinci aşamada 6 ay implantın kemiğe kaynaması beklenir. Kaynamadan sonra 1 hafta içinde implant üstüne gelen porselenler yapılır. İmplant cerrahi bir operasyon olup lokal anestezi adı altında yapılır. İmplant diş yaptıranlar tek bir implant için 10-15 dakika vakitlerini ayırması gerekir.

İmplant diş yaptıranlar tedavinin zor olduğunu düşünüp tedavi olmaktan çekinirler. Acı duyma korkusu ile implant tedavisi olmak istemezler. İmplant tedavisi lokal anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında ağrı ve sızı hissetmez. Tedavi sonrası hafif bir ağrı oluşabilir. Bu durumda hastaya ağrı kesici ve antibiyotikler verilir.

İmplant ağız ve diş sağlığı için doktor kontrolünde yaptırılması gereken bir tedavi yöntemidir. İmplant diş yaptıranlar dişlerini düzgün fırçalamazsa, sigara içmeye devam ederse, doktor kontrollerini ihmal ederse yapılan implant uzun ömürlü olmaz. İmplant sonrası ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Dişler günde 3 defa fırçalanmalıdır. Ağız suyu ile ağız temizlenmelidir. Sigara kullanımı azaltılmalıdır. Uzman hekimlere gidip 6 ayda 1 ağız ve diş bakımı yaptırılmalıdır.

İmplant tedavisi genel sağlık durumu iyi olan, büyümesini tamamlamış hasta olan kemiklere uygulanır. Şeker hastası ve kalp hastası olmanız implant tedavisi için engel teşkil etmez. İmplant uygulanacak noktada kemik yetersizliği varsa bölgede kemik oluşturma işlemi yapılır. İmplant fiyatları markasına, modeline, üretildiği ülkeye, tedavi uygulayan ülkeye göre değişir. Almanya ile Türkiye’yi karşılaştırdığımızda ülkemizde implant fiyatı Almanya’nın 5’te biridir.