Emax porselen diş


Emax porselen diş uygulaması güçlendirilmiş porselenden yapılan estetik diş kaplamasıdır. Bu kaplama türünde metal alt yapı ve zirkonyum alt yapı bulunmaz. Uygulama laboratuar ortamında bilgisayar destekli özel tarayıcı sistemler kullanarak tasarlanır. Teknik bakımından çok hassas bir uygulamadır. Estetiğin önemli olduğu ön gurup dişlerde emax porselen diş uygulaması yapılır.

Emax porselen dişlerin avantajları ve dezavantajları


Emax porselen dişlerin ışık geçirgenlikleri çok yüksektir. Bu yüzden dişlere doğal bir görünüm kazandırırlar. Diş etinde gri ve mor renkleşme görülmez. Zirkonyum ve metal alt yapılı kaplamalara göre diş etinde daha az aşındır görülür. Emax porselen dişlerde alerjik reaksiyonlar oluşmaz. Emax porselen dişlerin sıcak ve soğuk iletkenliği çok düşüktür. Emax porselen dişler bazı dezavantajlar içerir. Çok dirençli bir metal değildir.
Bu yüzden fazla basınç gelen uzun köprülerde bu yöntem uygulanmaz. Metal alt yapılı kapmalara göre maliyeti daha yüksektir.

Emax kuron porselen kaplama


Emax kuron bir porselen çeşidi olup diş tedavisinde uygulanır. Direk tek parça olarak uygulanır. Emax kuronlar kesici dişlerde, köpek dişlerinde, azı dişlerinde kullanılır. Dişlere estetik görünüm kazandırmak amacıyla kullanılır. Emax köprü protezleri tek diş eksikliklerinde uygulanır. Emax kuron ve zirkonyum kuron uygulamasını diş hekimleri uygular. Emax kuronların ışık geçirgenlikleri zirkonyum kuronlara göre daha fazladır. Bu yüzden daha doğal bir görünüm kazandırır. Zirkonyum kuronlar emax kuronlara göre daha dayanıklıdır. Birden fazla diş eksikliği olduğu durumlarda emax köprü protezleri kırılgan olduğu için zirkonyum köprü protezi uygulanır. Emax kuron porselen kaplama diş fiyatları hesaplamak için en yakın ağız diş sağlığı merkezine gitmelisiniz. Özel muayenelerde hijyenik ortamlarda yapılan bu estetik kaplama operasyonları uygulanan merkeze ve doktorun başarısına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Emax uygulamasına en yakın tedavi yöntemi zirkonyum kaplama yöntemidir. Dayanıklı ve doğal görünüm kazandıran bu uygulama zirkonyuma göre daha uygun bütçe ile yaptırabilirsiniz.