Emax diş uygulaması nasıl yapılır ?

Emax Diş kaplama son yıllarda en fazla estetik kaygısıyla tercih edilen diş tedavi uygulamasıdır.  Emax diş tedavisinde genellikle ön dişler tedavi kapsamına girmektedir.  Zaman içinde ön dişlerde sararma,  renk değişikliği veya darbe ve kaza sonucunda kırılmalar yaşanması durumunda ön dişlerin görüntüleri estetik olarak bozulur.  Böyle durumlarda estetik kaplama Emax diş tedavisi en uygun yöntemlerden biridir. Arka dişleri olan kesici ve öğütücü dişlere Emax kaplama uygulanmamaktadır.  Çünkü emax kaplama metal kaplamalara göre biraz daha zayıftır.  Genellikle bayanlar arasında tercih edilen bu tedavi hekim tarafından da uygun görülürse bu işlem yaptırılabilir. 

emax diş uygulaması nasıl yapılır ?

Estetik Diş Tedavisi Emax

Ön dişler iletişim kurmak,  insanlara hitap etmek,  güzel gülmek söz konusu olduğunda dişler ön plandadır.  Konuşurken,  tebessüm ederken ya da kahkaha atarken dişlerimizin bakımlı ve düzgün olması,  estetik olması psikolojik anlamda özgüven sağlamaktadır.  Günümüzde teknolojik gelişmeler diş hekimliği alanında da çok fazla yöntemi beraberinde getirmiştir.  Eski klasik diş kaplama veya diş tedavileri çok geride kalmıştır.  Emax diş estetik kaygıyla yapılan bir tedavidir.  Ancak Emax kaplama yapılıp yapılmayacağına hekim karar vermektedir.  Gerçekten ağızın yapısı ve dişlerin durumu Emax kaplamaya uygunsa çok kısa sürede Emax kaplama yapılmaktadır.  

Emax Diş Tedavisinin Avantajları

Emax kaplamanın en büyük avantajı kişinin kendi doğal dişleri hiçbir şekilde zarar görmeden fazla kesikler yapılmadan,  kısaltmadan,  küçülmeden yapılan kaplamalardır.  Emax kaplama yapılmadan önce hekim tarafından ağız içi yapısı ve durumu muayene edilerek tespit yapılır. Öncelikle dişlerde çürük veya dolgu olması gerekli tedavi uygulanacaksa önce hekim tarafından bunlar onarılır.  Dişlerin doğal durumu mümkün olduğu kadar korunur.  Emax diş kaplama dişin etrafını küçülterek üzerine emax porselen ile kaplanmasıdır.  Ancak bu küçültme işlemi dişi diğer kaplamalarda olduğu gibi kesme değil belli oranda küçültme yapılır.  Emax kaplama uygulamasında kesici dişler,  köpek dişleri ve küçük azı dişlerinin kaplanmasında kullanılan bu yöntem tamamen estetik amaçla yapılmaktadır.  Aynı zamanda diş eksikliği varsa Emax porselen diş eksikliğinde de uygulanan bir yöntemdir.  Işık geçirgenliği olan Emax kaplama da doğal görüntü her zaman korunur. Bu nedenle son derece doğal bir diş görünümü verir. 

Emax Kaplama Nasıl Yapılır?

Emax Porselen Estetik diş hekimleri tarafından yapılan bir tedavidir.  Hekim Emax diş tedavisinin uygun olup olmadığına karar verdikten sonra sınırlı uyuşturma yaparak dişte ufak kesim işlemleri yapar ve onun üzerine geçici bir kaplama yerleştirir.  İkinci aşamada ise tam bir prova yapılıp,  gerçekten bu Emax kaplama tedavisinin ağız içindeki anatomik ve biyolojik uyumu saptanır.  Bütün bunlar yapıldıktan sonra ise seramik yapısında cam bir madde uygulanır.  Bu madde ışığı geçirgen özelliği sayesinde ağızda özellikle ön dişlerde çok şık ve estetik bir görüntü kazandırır.  Ancak bu tedavi arka kesici ve öğütücü dişlere uygulanmaz. Çünkü o dişlere göre daha zayıf bir madde ile kaplanmaktadır. Ancak doğru ve tavsiyelere uyarak kullanıldığında çok uzun yıllar bu dişleri kullanabilmektedir.  Dış yüzeyi son derece parlak,  pürüzsüz ve sanki her dakika fırçalanmış gibi bir görüntü sağlamaktadır.  Aynı zamanda estetik bir diş tedavi uygulamasıdır. 

Estetik Diş Uygulaması Emax

Özellikle Ön dişleri kapsayan Emax diş krom uygulaması dişlerdeki daha çok şekil ve görüntü bozukluklarını tedavi eden bir yöntemdir.  Daha çok gülüş estetiği adı verilen bu çalışmalar özellikle iyi bir gülüş oluşturmak ve ağız estetiğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır.  Ön dişler zaman içinde şekil değişikliği,  kararma,  sararma veya kırılma gibi deformasyona uğrayabilir.  Özellikle bu dişlere uygulanan Emax diş kaplama son derece kaliteli tedavidir. Emax diş İstanbul dâhil birçok şehirlerle güvenle yapılmaktadır.