Emax diş nasıl yapılır ? Emax diş yöntemi nedir ?

Emax diş ağız içi bakımına özen gösterenler için öncelikli tercih edilen bir işlemdir. Bu işlemi yapacak kişi de konunun uzmanı olmalıdır ki, dişler zamanla fonksiyonunu yitirmek gibi sorunla karşı karşıya kalınmaması adına yaptırılması gerekir. Emax diş bir estetik kaplama olduğundan özenle bakmak gereklidir. Ağız içinin temizliği dâhil olmak üzere dişlerin düzenli fırçalanması gereklidir. Eğer kişisel bakımda aksaklıklar olursa hem doğal dişlerde hem yapay dişlerde ömür kısalacaktır.

Diş güzelliği gerek insan ilişkilerinde gerek dış güzellik açısından gerekse doğru ve düzgün konuşmak açısından önemlidir. Eksik diş, kırık diş, çarpık diş sahibi olmak demek öz güven eksikliği ile karşı karşıya kalmak demektir. Emax diş özellikle sahne dünyasında olanlar için sık tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem öncesinde mutlaka dişlerin muayenesi en önemli aşamadır. Eğer dişler Emax’a uygunsa tedaviye başlanır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için doğal dişlerin uygun olması gereklidir. Çünkü doğal dişlerin sağlıklı ve sorunsuz olması gerekir.

emax diş nasıl yapılır

Emax Yöntemi Nedir

Bu yöntemde metal kullanılmaz. Metale alerjisi olanlar için çok uygundur. Görsellik amaçlı kullanım oranı yüksektir. Emax porselen şeffaf ve doğala yakın bir renktedir. Yüzeyinde leke ve plak oluşmaz. Diş etine ve diş kenarlarına zarar vermez. Diş yapısına da zarar vermez. Yapı olarak kaygan ve pürüzsüzdür bu sebeple de diş hassasiyeti oluşmaz. Kaygan yüzeyi aynı zamanda tartar oluşumunu da engeller.

Emax Yöntemi Kimlere Uygulanır

Emax yöntemi çürüklerde, kırık dişlerde gibi sorunlu hallerde değil daha çok görsellik anlamında tercih edilir. Özellikle de ön dişlerde çok fazla uygulama yapılır. Diğer taraftan Emax uygulaması diş kaybı olan hastalara uygulanmaz. Emax yapısı açısından daha çok ön kesici dişlerde kullanılır. Ve daha çok amaç görsellik olduğundan ön ve görünen dişler hedeftir.

Emax Porselen Kullanma Süresi

Emax diş bakımına ve temizliğine dikkat edildiği sürece uzun yıllarca kullanılabilir. Bu arada senede iki kez rutin doktor kontrolünden geçirildiği takdirde de kullanım süresi artacaktır.

Emax Kaplamalar Hangi Dişlere Yapılır

Emax diş uygulaması doğaldır. Özellikle alt ve üst çenedeki dişlerde, köpek ve küçük azı dişlerine uygundur. Tek diş eksikliği varsa da Emax kaplamalar yapılabilir. Çiğneme kuvvetinin çok olduğu dişlere Emax uygulanamaz çünkü o kadar dayanıklı bir yapısı yoktur. Emax kaplama 2 seansta tamamlanabilir.

Emax diş uygulaması son zamanlarda ön diş estetiğinde sıkça uygulanan bir yöntem haline gelmiştir. Bir zirkonyum diş ile kıyaslandığında daha dayanıksızdır çünkü bu yöntemde amaç görselliktir. Bu nedenle de uygulama arka dişlerde kullanılmaz. Emax kaplamaların doğal görünmesinde ana nedenler; metal altyapısının olmaması, ışığı tam olarak geçirmesi, formunun inceliğidir. Bu özellikleri ile doğal dişten bir farkı yoktur.

Emax Kaplama Uygulamaları

Emax kaplamalar özel yapıştırıcılar ile dişe adapte olur yapıştırıcının etkisi herhangi bir hassasiyet yaratmaz. Hem kaplama hem özel yapıştırıcısı diş eti ile uyumluluk sağladığından plak birikimi de olmayacaktır. Zaman içerisinde de dişten ayrılma gibi bir durumda yaşanmaz. Çünkü kullanılan yapıştırıcısı özeldir, erimez ve kaybolmaz. Emax dişlerin yapıları güçlendirilmiş olduğundan kırılma gibi durumlarla da karşılaşılmaz. Ağız ortamında dişler tamamen korunma içerisindedir. 

Her şeyden önce iyi bir Emax yöntemi uygulaması için doktor tecrübesi gelmelidir. Deneyimli bir hekim başarı oranının yüksek olması demektir. Beraberinde uygulanacak klinikteki donanımda, malzeme kalitesi de önemli detaylardır. Bay ya da bayan herkese hitap eden bu yöntemde harika sonuçlar elde edilir. Emax diş İstanbul bünyesinde dişler ile birebir uyumlu üretilen kaplamalar sayesinde sağlıklı ve güzel gülüşler kazanılır