Diş çekimi fiyatları

Diş Çekimi Fiyatları 2019


Diş ağrısı çeken, diş çektirmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi 2019 yılı diş çekim fiyatları konusudur. Diş çekim fiyatlarını önceden bilmek bütçemizi ayarlamamız açısından önemlidir. Birçok insan diş çekim fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüp günlerce diş ağrısı çekmektedir. Diş çekim maliyetlerinin sandığından düşük olduğunu öğrendiklerinde bilseydim bu kadar acıya katlanmaz hemen gidip dişlerimi çektiririm demektedir. Diş çekim fiyatları çekilecek olan diş sayısına göre değişir. Diş çekim ücretleri 200 liradan başlar. Diş çekim fiyatları sabit olmayıp diş çekimi yapan sağlık kuruluşuna ve kliniklere göre değişiklik gösterir. Diş çekimi hakkında sorularınız ve fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2019 yılı diş bakım ve çekim işlemleri ücretleri şu şekilde belirlenmiştir.


Kemik içi implant (tek silindirik implant ücreti) 1270 lira
Ser dolgu griftleme (kemik tozu hariç) 570 lira
Overdenture tutucu ücreti hariç tek çene 1390 lira
Overdenture tutucu ücreti hariç çift çene 2785 lira
İmplant üstü veneer kuron 1110 lira
Tek seramik kron 1020 lira
İmplant üstünün açılması 180 lira
Diş çekimi 200 lira
Gömülü diş çekimi 440 lira


Diş çekimini yaptıracağınız diş klinik merkezinin temiz ve hijyenik olmalıdır. Aksi taktirde dişleriniz enfeksiyon kapabilir. Düzenli olarak denetlenen, referansı güçlü, uzun yıllardır ağız ve diş sağlık hizmeti veren sağlık merkezlerinde dişlerinizi çektirmelisiniz.

Hangi Durumda Diş Çekilir?


Diş çekimi uzman diş hekimlerinin en son başvurduğu yöntemdir. Diş çekim öncesi dişi ağızda tutmak için bir takım işlemler yapılır. Kanal ve dolgu tedavisi ile dişler ağız bölgesinde tutulmaya çalışılır. Bazı durumlarda artık yapacak bir şey kalmaz ve dişler çekilmek zorunda kalır. Diş eti iltihabına neden olan sallanan dişler çekilir. Çarpma ve travma nedeniyle zarar gören dişler, tedavi edilmeyecek derecede kırıklıkları olan dişler, apseli dişler, çapraşıklıktan dolayı sorun yaratan dişler, gömük ve kist oluşumuna meyilli dişler uzman hekimler tarafından çekilir.